T.C. Kimlik No Sorgulama

Günümüzde internet insanların yaşamları içerisinde çok daha etkin bir rol üstlenmektedir. Günümüz dünyasının teknolojik seviyesinin gelmiş olduğu nokta itibari ile artık ülkemizde devlette vatandaşlara çok daha kaliteli bir hizmet verebilmek amacı ile interneti çok daha etkin bir şekilde kullanmaktadır.

İnternet üzerinde yer almakta olan devlet kurumları arasında internette en aktif olan kurumlar arasında yer alan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü uygulaması sadece birkaç dakika içerisinde T.C. kimlik no sorgulama işlemi gerçekleştirilmektedir.

T.C. Kimlik No Sorgulama Nasıl Yapılır?

T.C. kimlik no sorgulama işleminiz için yazının sonunda yer almakta olan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinde öncelikli olarak ikinci sırada yer almakta olan Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile T.C. Kimlik No Sorgulama sekmesine tıkladıktan sonra sizden istenen kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Bu noktada sizden ad, soyad, baba ve anne adı, doğum yılı, cinsiyet, nüfusa kayıtlı olunan il ve ilçe, cilt numarası, aile sıra numarası ve birey sıra numarası bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise en altta yer alan güvenlik kodunu da ilgili alan girdikten hemen sonra sorgula sekmesine tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

T.C. Kimlik No Sorgulama İçin:Tıklayınız

E-devlet Sorgulamalar

One Yorum “T.C. Kimlik No Sorgulama”

  1. ahmet diyor ki:

    ssk gün sorgulama

Buradan yorum yapabilirsiniz...