BAĞKUR HİZMET DÖKÜMÜ

BAĞ-KUR işletme sahibi, esnaf, serbest girişimci, çiftçi ve ev hanımlarını bir çatı altında toplayarak hizmet veren sosyal güvenlik birimidir.  Birim dâhilinde olan bireyler ve bakmak ile yükümlü olduğu kişiler, primlerini düzenli ödeme karşılığında sağlık hizmetinden yararlanabilmekte, belli bir süre prim ödenmesi ve belli bir yaş sınırına ulaşıldıktan sonra emekli olarak ömür boyu düzenli maaş ve sağlık hizmetinden yararlanılabilmektedir. Ayrıca, ölüm halinde cenaze masrafları karşılanmakta, geride kalan dul ve yetimleri de düzenli maaş ve sağlık hizmeti alma hali de devam etmektedir.

bağkur hizmet dökümü

BAĞ-KUR hizmet dökümü, bu sosyal güvenlik birimine dâhil olan bireylerin işlem durumu hakkında bilgilendirmek amacı ile uygulanmaktadır. Birey gerek BAĞ-KUR hizmet bürolarından, gerekse internet üzerinde bu konuda bilgi alabilmektedir. BAĞ-KUR bürolarındaki yığılmaların önüne geçmek amacı ile uygulanan internet üzerinden BAĞ-KUR hizmet dökümü uygulaması, konu ile ilgili vatandaşlara kolaylık sağlamakta, vatandaş BAĞ-KUR bilgilerini kendi başına inceleme imkânı bulmaktadır.

bağkur hizmet dökümü

BAĞ-KUR kurumuna dâhil olan vatandaş, internet ya da ilgili bürodan talep edeceği BAĞ-KUR hizmet dökümü ile prim ödemeye başladığı tarihten bu yana yatırdığı primleri, varsa ödenmemiş primlerini, olası yanlışlıklar hakkında bilgi edinebilmektedir. Ayrıca emeklilik için ne kadar ve ne zamana kadar prim ödemesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilmekte ve buna göre kendisine bir yol haritası çizebilmektedir.

Bağkur

Buradan yorum yapabilirsiniz...