65 Yaş Maaşı Sorgulama

65 Yaş Maaşı Sorgulama
Yaşlanmaya bağlı olarak çalışma imkanı kalmayan ve bu kişilere bakacak kimsenin olmaması durumunda devlet tarafından bağlanan aylığa denmektedir.Bu aylığın bağlanabilmesi için kişilerin 65 yaşını doldurmaları gerekmektedir ve bu kişilere bakmakla yükümlü kimsenin olmaması gerekmektedir.Ayrıca herhangi bir gayrimenkul sahibi de olunmaması ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık alınmaması gerekmektedir.65 yaş aylığı ödeneğine başvurabilmek için bazı evraklarda gereklidir.Yaşlılık aylığı başvuru formu,formda yer alan aylık istek dilekçesi,valilikten yada kaymakamlıktan alınan muhtaçlık belgesi ve son olarakta vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir.Bu evrakların eksiksiz olması durumunda başvuru yapılabilmektedir.Başvuruyu elden yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de yapabilmek mümkündür.Bunun için T.C Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesine giriş yapılması yeterlidir.

65 yaş emekli aylık bilgisi ile ilgili detaylı bilgilere bu site üzerinden kuruma gitmeden ulaşabilmek mümkündür.65 yaş emekli maaşını almak için vatandaşlarda ziraat bankası hesap numarası istenmektedir.Maaşın ilk ödemesi banka üzerinden gerçekleşir,daha sonraki maaşlar ise ptt üzerinden ödenmektedir.65 yaş maaşı yılda 4 defa 3 aylık ara ile ödenmektedir.Kişiler maaşlarını yatırılıp yatırılmadığına Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden vatandaşlık numarasını kullanarak ulaşabilirler.65 yaş maaşı ile ilgili diğer merak edilenlere de  bu site üzerinden ulaşılabilmektedir.Ayrıca vatandaşların sıkıntı yaşamamaları için maaş günleri sıraya konulmuştur.Bu sıralama doğum tarihlerinin son rakamına göre belirlenmiştir.Son rakam 0-5 ise dönemin 5. Günü,1-6 olanlar için dönemin 6. Günü, 2-7 olanlar için dönemin 7. Günü,3-8 olanlar için dönemin 8. Günü,4-9 olanlar için dönemin 9. Günü olarak belirlenmiştir.

Emeklilik Yaşı Hesaplama,Sosyal Yardımlar

8 Yorum “65 Yaş Maaşı Sorgulama”

 1. hayriye onaş diyor ki:

  kesilen maaş ne zaman bağlanacak

 2. Erkan diyor ki:

  Babannemin 3aylık maası yaklaşık 1 bucuk yıldır alınmadı biriken paralar devlete iade olmuş bunu geri alma şansımız varmıdır tşkler

  • admin diyor ki:

   Erkan bey devlet tarafından verilen maaşların belli zamanları var o zaman zarfında alınmadımı devlet bu paraları iade alır.

 3. ayse fatma diyor ki:

  benım anneannem evde bakım aylıgı baglandıktan sonra yaslı bakım aylıgı kesıldı tekrar baganıyor mu ?

 4. hasan kaytan diyor ki:

  657 tabi devlet memuruyum.annem 65 yaşlı maaş’ı 2007 yılında berı almaktadır;
  10.09.2013 tarihinde annem 65 yaşlı maas’ı iptal edilmiştır.
  gerekçe çocukları memur ve sağlık hizmetlerinde yararlandığı diye 65 yaş maas’ı iptal edilmiş.
  TC emeklı sandığı genel Müd. verdığı 2022 sayılı kanun tanıtım kart. 2347126/Tj1

 5. abdurahman diyor ki:

  maaşı öğrenmek istiyoruz

Buradan yorum yapabilirsiniz...