4C Emekli Maaşı Hesaplama

4C adıyla hitap edilen çalışanlar asıl olarak devlet memurlarını ya da emekli sandığı çalışanlarını temsil etmektedir. 4C kapsamında ki çalışanlar içinde hesaplama işlemleri oldukça karışıktır. Hesaplama için bazı kriterler göz önüne alınmaktadır.

4C Emekli Maaşı Hesaplamayı Nasıl Yaparım?

4C emekli maaşı hesaplaması için izlenecek yol oldukça basittir. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz işlemler emekli sandığı çalışanları içinde geçerlidir. Yine aynı şekilde şifresiz olarak sorgulama yapmak mümkündür. Kimlik bilgileri ile istenilen zaman diliminde 4C emekli maaşı hesaplaması yapmak mümkündür. Fakat 4C çalışanlarının emekli maaş hesaplama işlemlerini diğerlerinden ayıran bir özellik vardır. bu özellikte işin içine ikramiyenin de girmesidir.
e-devlet 4c hizmet dökümü
Hesap işlemi gerçekleştirilirken ikramiyeyle birlikte hesaplama yapılmaktadır. 4C emekli maaşı hesaplama ekranında işlemlerin doğru olarak yapılabilmesi için derece, kademe, ek gösterge, ikramiye yılı gibi alanların doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Bu dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Emeklilik Yaşı Hesaplama,SGK

Buradan yorum yapabilirsiniz...